Systemy monitoringu

Jednym z najefektywniejszych i najbardziej wydajnych systemów do kontroli i nadzoru obiektów jest system telewizji dozorowej. 


System telewizji dozorowej doskonale sprawdza się w miejscach publicznych o podwyższonym standardzie ochrony oraz wszelkich obiektach użyteczności publicznej jak: sklepy, zakłady pracy, dworce, szkoły zamknięte osiedla chronione. 


Telewizja dozorowa dzięki swej funkcjonalności coraz częściej  zastępuje klasyczne systemy alarmowe, spełniając podobne funkcje (tryby pracy alarmowej), wykazując się jednak szeregiem funkcji dodatkowych jak możliwość łatwej i całodobowej rejestracji zdarzeń, łatwej transmisji danych (także Internet) itp. 


Przy doborze kolejnych elementów systemu, (kamera, obiektyw, urządzenie krosujące, monitor, urządzenie rejestrujące), należy pamiętać, iż cały system jest tak dobry i skuteczny jak jego najsłabszy element. 


Pracownicy naszej firmy dzięki szkoleniom oraz współpracy z działami technicznymi wielu firm, służą Państwu fachowym doradztwem przy projektowaniu systemu oraz doborze odpowiednich urządzeń o parametrach pozwalających na optymalne skonfigurowanie  systemu.Instalujemy monitoring - na co zwrócić szczególną uwagę !!!

Nie ma gotowych zestawów monitoringu !!!

Jeżeli ktoś proponuje Państwu gotowy zestaw monitoringu to robi to wyłącznie z chęci zysku.

Czasem kupujecie Państwo tego typu systemy na portalach aukcyjnych.

Jeżeli system monitoringu ma spełniać swoje zadanie, projekt takiego systemu należy zlecić profesjonalnej firmie, która dla każdej kamery w planowanym systemie wyliczy na podstawie oględzin obiektu ogniskową obiektywu. Tylko w ten sposób można dobrać sprzęt, tylko wtedy na nagranym materiale wideo będzie można "rozpoznać" twarz lub numery rejestracyjne pojazdu.

Niestety często z braku wiedzy Klienci wybierają tanie systemy w sklepach internetowych lub na portalach aukcyjnych, obraz pomimo tego że jest FULL HD nic więcej nie przedstawia po za tym, "że widać", gdy zaistnieje potrzeba wykorzystania nagrania do celów dowodowych - nic nie można z tym zrobić. 

W większości tanich systemów kamery posiadają plastikowe soczewki obiektywów (zamiast szklanych), które po kilku miesiącach "matowieją" i obraz jest złej jakości.